"Tma, klid a tepelná izolace"

Venkovní rolety

Venkovní rolety nepropustí žádné sluneční světlo a dopřejí vám spánek v naprosté tmě a bez hluku. S venkovními roletami chráníte okna před prudkým deštěm, kroupami i UV zářením. Hodí se do oken chalup, přízemních obchodů nebo pater domů.

Předokenní rolety se vyrábějí na míru podle přesných rozměrů, v různém barevném provedení a s nejmenší možnou schránkou
(7 odstupňovaných velikostí) pro danou výšku rolety.

Hliníková roleta se skládá z lamelového pancíře, schránky s navíjecí hřídelí a z vodících bočních lišt, ve kterých se lamely pohybují.


TIP pro vás..
- máte-li zájem o sluneční clonu se zachováním průhledu ven ale nikoliv dovnitř místnosti (za denního světla) pak je adekvátní náhradou za venkovní hliníkové rolety FASÁDNÍ CLONA, případně další alternativou mohou být VENKOVNÍ ŽALUZIE. Hodí se na balkóny, terasy nebo do pergol.

Venkovní stínění je vhodné doplnit i o to vnitřní, ideální volbou je PLISE ROLETA, venkovní stínící techniku si necháte staženou např. do poloviny okna kvůli stínění nepříjemného slunečního záření a na spodní část okna (aby Vám nebylo vidět dovnitř) zatáhnete PLISE.

Jejich hliníkové lamely se nedají naklápět a tvoří pancíř, který funguje jako výrazný zvukový a tepelněizolační prvek. Stažené rolety v zimě sníží náklady na teplo až o 30 %. V letních dnech jsou schopny snížít vnitřní teplotu až o 10°C. Snižují hlučnost z okolí, což oceníte zejména tehdy, pokud bydlíte u rušné silnice. Venkovní rolety se vyrábí vždy na míru v provedení na manuální nebo elektrické ovládání.


LAMELY NÁMI DODÁVANÝCH VENKOVNÍCH ROLET JSOU HLINÍKOVÉ A VYPLNĚNÉ PUR PĚNOU.MAX výška je podle velikosti boxu
125/138/150/165/180/205 mm
MAX
šířka
MAX
plocha
MANUÁL
MAX
plocha
MOTOR
AL 37 M-328 270 cm 2,7 m² 5,8 m²
AL 37 M-317 290 cm 2,5 m² 6,5 m²
AL 42 400 cm 1,8 m² 8,5 m²
PVC 37 200 cm 3 m² 3 m²
Montáž PVC rolet je určena do interiéru (výdejní okna jídelen a pod.)

Smoove

Jednokanálový nástěnný ovladač io-homecontrol® pro ovládání jednoho stínícího prvku nebo skupiny.

Situo

Pětikanálový přenosný dálkový ovladač pro lokální ovládání io pohonů, mikromodulů a dalších zařízení.

Tahoma

Chytré ovládání pro centralizaci a připojení vašich inteligentních domácích zařízení.

Sunis

Bezdrátové (bateriové) sluneční čidlo pro řízení jednoho nebo více io pohonů z hlediska intenzity slunečního záření.

Eolis

Větrné čidlo v systému io-homecontrol® pro ochranu rolet a dalších zařízení

Motory

Všestranný roletový pohon s integrovaným přijímačem io se zpětnou vazbou

S výběrem a montáží Vám rádi pomůžeme nezávazná poptávka


chytrá domácnost

Druhy NÁMI DODÁVANÝCH MONTÁŽÍ

Dodatečná předokenní montáž

U tohoto typu je schránka pro navíjení lamel viditelná zvenčí budovy. Montáž rolety lze provést i dodatečně do jakéhokoliv pravoúhlého otvoru. Barvu boxu, vodicích lišt a lamel je možné volit více méně dle Vašich požadavků z přiložených vzorníků. V naší nabídce je 5 tvarů boxů. Volit můžete i kombinovanou roletu s integrovanou sítí proti hmyzu.

Montáž pod omítku do systémové schránky

Lamely se rolují do skryté podomítkové schránky. Součástí schránky je tvrzený polystyren XPS, který vyniká skvělými izolačními vlastnostmi. Po vytažení rolety jsou viditelné pouze vodicí lišty, které se připevňují na rám okna, nebo do ostění, a revizní klapka. V případě, že chcete použít tento typ instalace rolet, musíte s nimi počítat již ve fázi projektu. Volit můžete i kombinované rolety s integrovanou sítí proti hmyzu.

Vzorník lamel roletlamely-vzornik

01-bílá
02-seda
07-stribrna
15-kremova-bila
04-bezova
06-kremova
09-bronz
14-hneda
03-hneda
11P-svetla
11N-svetla
13P-zlaty-dub
13N-zlaty-dub
12p-tmava
12n-tmava
10p-orech
38-antracit
118-db703
113-mechova-zelena
116-modra


Veškeré vzorníky uveřejněné na našem webu jsou pouze informativní, v průběhu se mohou měnit, proto výběr vhodných látek, polepů a materiálů provádíme z fyzických vzorníků v místě zameření/realizace.


Venkovní předokenní roleta

V tomto případě se jedná o předokenní kombinovanou roletu s integrovanou sítí a dekoru zlatého dubu. Zvolené motory jsou zde na popud zákazníka WT - drátové, protože měl přípravu na drátové ovladače od firmy ABB, již připravenou.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

Venkovní předokenní roleta

Hlavní požadavek byl co největší zatemnění a redukce hluku z ulice, protože místnost slouží zejména jako pokoj pro vnoučata. Zákazníkovo očekávání bylo splněno pomocí předoknenní rolety, která perfektně slouží jako zvukový izolant a v místností je 100% tma.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

Venkovní předokenní roleta

Stříbrné provedení elektrické předokenní rolety s mechanickým motorem SOMFY RTS

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

Venkovní předokenní roleta

Motoricky ovládané rolety jsou zároveň výraznou překážkou pro delikventy a zloděje obecně. V koncové pozici je roletový pancíř pevně aretován, není tedy možné ho nadzvednout.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

Venkovní předokenní roleta

Hlavní výhodou rolet je bezesporu tepelná a zvuková izolace, kterou uživatelé ocení zejména u rušných ulic měst, nebo panelových v domech, kde jsou v letních měsících velmi vysoké teploty.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

Venkovní předokenní roleta

Motoricky ovládaná roleta pomocí SOMFY elektronického motoru iO spolu s vícekanálovým tlačítkem SITUO PURE 5. Venkovní rolety je vhodné doplnit vnitřním stíněním, například jako v tomto případě PLISE ROLETOU

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

Venkovní předokenní roleta

Povytažena roleta focena z exteriéru, plní funkci rozptýlení UV záření a tím pádem ochlazení místnosti, zároveň proudí do interiéru dostatek vzduchu.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.

Venkovní předokenní roleta

Volba perforovaných lamel je u 99% našich zákazníků. Povytažením rolety pouze o pár centimetrů výše si zajistíte průnik světla do interiéru (šero) a také proudění vzduchu. Samozřejmě, že můžete roletu vyrolovat zcela dolů, tím vznikne 100% tma a izolace hluku z exteriéru. Opačně ji můžete narolovat zcela nahoru do nábalu boxu a obnažit celé okno.

Kliknutím na nadpis - zvětšíte foto.